חברי MyTzadikהרשמה חינם!
אדמו''ר רבי משה יחיאל הלוי אפשטיין מאוז'רוב חנצ'ין
תאריך הילולא: א' שבט מקום קבורה: ישראל
דרכי גישה

בני ברק: בית החיים ברחוב חזון איש, ישנן שתי חלקות וחומה מפרידה ביניהן. בכניסה הימנית להמשיך ישר עד אמצע החלקה לערך, הציון נמצא בשורה ראשונה הקרובה לחומה שבצד שמאל.
(בסמוך ציוני אדמו"ר אברהם יהושע העשל מסלונים, אדמו"רים מקוידינוב ובוטושני, אדמו"רי ויז'ניץ, החזון איש, הסטייפלר).

אביו: אדמו"ר רבי אברהם שלמה.
אמו: הרבנית רייצא מירל.
אשתו: הרבנית חנה (בזיווג ראשון), הרבנית קיילא (בזיווג שני), הרבנית שינדל יוכבד (בזיווג שלישי)..
בנו (היחיד): ר' אלתר אברהם שלמה.
בתו: מרת חיה.
סבא: אדמו"ר רבי אריה לייב (מצד אביו), ר' חיים שמואל מחנצ'ין (מצד אמו).

נולד ב-ו' טבת ה'תר"ן בפולין. מגיל 3 אביו נהג להכניסו לחדר מלא ספרי קודש ולסגור בעדו את הדלת על מנת שיתרגל ללמוד ללא הפסקה ואמנם לעיתים קרובות נהג ללמוד כ - 20 שעות ברציפות תלמוד ומפרשים ובגיל 20 החל ללמוד קבלה.
בגיל 17 נשא לאישה את בתו של האדמו"ר רבי עמנואל וולטפרייד מבאפיניץ ריוספשא ובגיל 22 התמנה לרב באוז'רוב לאחר שלמד את שפת המדינה על מנת לקבל את אישור השלטונות. כעבור 12 שנות נישואים, בט"ו אייר ה'תרע"ט נפטרה זוגתו (חנה) בגיל 29 ממחלת טיפוס הבטן בה נדבקה בעת שטיפלה בחולים.
נשא לאישה את בתו של ר' מנחם מנדל טננבוים, בנם ושתי בנותיהם נפטרו ולאחר שהיגרו לניו יורק (ארה"ב) בהוראת סבו נולד בנם הרביעי.
לטוענים לפני השואה כי אין לעלות לארץ ישראל בגין ההשפעה החילונית הקיימת בה אמר כי זוהי עצת המרגלים. בי"ז תמוז ה'תשי"ג עלה עם בני ביתו לארץ ישראל והתגורר בדרום תל אביב למרות שהחסידים רצו לשכור דירה עבורו בבני ברק. כיהן כנשיא אגודת ישראל, עודד להצביע למפלגה, היה מראשי הלוחמים נגד חילול השבת ההמוני, עודד לצאת להפגנות ונהג לומר כי המחלל את השבת הוא כמי שמבטל את כל התורה! אך עם זאת אהב כל אדם גם אם אינו שומר מצוות והשתדל לסנגר על ישראל. הקפיד למצוא בכל דבר את הטוב והדגיש כי גם מתוך עינוי וייסורים צומח טוב.
בשנת ה'תשכ"ח קיבל את פרס ישראל לספרות תורנית.
בזיווג שלישי נשא לאישה את בתו של ר' משה דוד לנדאו.
בשנת ה'תשל"א השיב את נשמתו ליוצרה.
מספריו:
• אש דת: על אהבת ה', התורה וישראל (ק1/ק2/ק3/ק4)
• באר משה: על החומשים ונביאים