חברי MyTzadikהרשמה חינם!
רבי יהודה זרחיה מרדכי לייב חיים הלוי סגל
תאריך הילולא: ט' אדר מקום קבורה: ישראל
דרכי גישה

ירושלים: הר המנוחות
(בסמוך ציון אדמו"ר רבי אהרן הכהן רוזנפלד מפינסק-קארלין)

אביו: ר' שפטיה [שעפטיל].
אמו: מרת חנה עלקא.
אחותו: לאה (בעלה ר' חיים זוננפלד - רב שכונת נווה אביבים בתל אביב).
סבא: ר' יעקב מנדלבוים (מצד אמו).
סבתא: פייגה (מצד אמו).

נולד בשושן פורים שנת ה'תרפ"ד בירושלים (ישראל).
אבי סבתו הוא רבי בכור חיים יוסף דוד אזולאי ועל כן נקרא על שם הסבא – החכם באשי רבי יהודה זרחיה אזולאי ומצד אביו הינו מצאצאי השל"ה הקדוש.
בילדותו עברו הוריו להתגורר בשכונת נווה שלום ביפו ולמד בתלמוד תורה "שערי תורה" ביפו. בגיל 8 כאשר סבו (ר' יעקב מנדלבוים) נפטר היה בין שלושת מספידיו ובכל שבת נהג לדרוש בבתי כנסת עד שרבותיו הפסיקוהו ממנהג זה.
למד בישיבת לומז'ה בפתח תקווה.
בגיל 29 החל לכהן כרב שכונת קריית שלום בדרום תל אביב ובשנת ה'תשט"ו נשא לאישה את בתו של ד"ר מיכאל יעקובוביץ' ששימש כרופאו של אדמו"ר רבי אברהם יעקב מסדיגורא (בעל "אביר יעקב") ומאז החל לפקוד את ביתו ולהסתופף בצילו של האדמו"ר מסדיגורא. פעל להפצת התורה, פרסם מאות מאמרים תורניים אולם השתדל להסתיר את גאונותו העצומה בש"ס, בשולחן ערוך, בחסידות ובמוסר. התפרסם כפועל מופתים ורבים הגיעו להתברך מפיו, נמנה על ל"ו הצדיקים הנסתרים ונודע כבעל רוח הקודש.
במוצאי שבת שנת ה'תשס"א בסמוך לחצות הלילה השיב את נשמתו ליוצרה ולא הותיר אחריו צאצאים.
מספריו:
• דורשי ה': מוסר
• חידושי רבי יהודה זרחיה: על הש"ס
• משפטי החן: על התורה
• צמח יהודה: על הש"ס והשולחן ערוך
• ראשית העבודה: מוסר וחסידות

המידע והתמונות באדיבות מכון "תורת אמת שטפנשט" בראשות הרה''ג אברהם יעקב סלמון שליט''א אשר ליקט ואסף את תולדותיו בעמל רב ומתכונן לצאת לאור במסגרת ספר 'הנסתרים' לתולדות ל''ו החבורתא קדישתא צדיקים הנסתרים דת''א של מעלה (אין להשתמש בחומר זה או להעבירו ללא אישור בכתב ממכון תורת אמת שטפנשט) וכל הזכויות שמורות לפי כל דין.
דוא"ל 6160303@gmail.com